Kontakt

Wszędobylska, wiecznie głodna, pełna życia gaduła. Zakochana w Bliskim i Dalekim Wschodzie, z radością wracająca nad Morze Śródziemne, do Włoch... Niespokojny duch, który gdzieś tam w środku tkwi, nie pozwala mi usiedzieć. To właśnie on wyzwala tę nieopisaną żądzę przygód. Wówczas, ciągnę męża za rękaw i po chwili znów jesteśmy w drodze. I znów wiem, że żyję.

Dziadkowie podróżowali przez całe życie. Rodzice wciąż podróżują. Trudno by ze mną było inaczej (choć o dziwo brat objął inną ścieżkę żywota). Można spokojnie stwierdzić, że zamiłowanie do wędrówek wyssałam z matczynym mlekiem;) Z początku jeździłam turystycznie właśnie w gronie rodzinnym (Grecja, kraje arabskie, Kenia). Dziadkowie i rodzice z radością rozbudzali i podkręcali mój zapał do eksplorowania. Dość szybko stwierdziłam, że wyjazdy zorganizowane przez biura podróży są nie dla mnie. Ograniczają. Coraz częściej wałęsałam się z przyjaciółmi lub znajomymi z roku (kierunek turystyka i rekreacja zobowiązuje!). Obecnie, najchętniej podróżuję z mym Lubym:)


W czerwcu 2011 r postanowiłam założyć bloga, by także z innymi dzielić się swoimi przygodami oraz spojrzeniem na świat. Pisanie sprawia mi ogromną frajdę! Interesuję się dziedzictwem kulturowym UNESCO oraz turystyką kulinarną i filmową. Kręci mnie zarówno dzika przyroda jak i różnorodna architektura miast. A że robię też niezłe amatorskie zdjęcia, wszystko trzyma się kupy;) W wolnym czasie czytam, planuję nowe wyjazdy, spaceruję i bujam w obłokach;)

Mam nadzieję, że blog się Wam spodoba i wszystkim życzę miłej lektury!


Zapraszam do kontaktu pod adresem dariadowejko@gmail.com

Sycylijskie wyprawy autostopowe, 2013/2014r :)
Norwegia, Lofoty (lipiec 2012)
 Malezja (marzec 2016)

2 komentarze:

  1. Moja cała Daria! Każde słowo się zgadza :) super blog, najlepszy :) zdjęcia są przepiękne i inspirujące, jak nie mam humoru rano to wchodzę do Ciebie, przenoszę się do Włoch, Hiszpanii, Grecji i od razu jest mi wesoło i mam lepszy dzień :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż się ciepło na sercu robi, kiedy się takie miłe słowa czyta :) :*

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się ten post? Bardzo ucieszy mnie Twój komentarz :)

Daria Staśkiewicz