Marzenia się spełniają!

Tylko czasem trzeba odrobinę im pomóc, pragnąć mocniej niż zwykle, uprzeć się, zawalczyć:) Po pierwsze, już od 2 tygodni mamy kupione bilety lotnicze na lipiec i jest to fakt, który napawa mnie ogromnym szczęściem! Pomógł podnieść się na duchu w momentach, kiedy symptomy po-sycylijskie dawały się ostro we znaki. Nic tak nie poprawia nastroju jak wizja kolejnej eskapady!!!

kwietniowa okładka Gazzetta Italia

Ponadto, pierwsze podróżniczo-dziennikarskie sukcesy za mną! Niby małe, a jednak dla mnie jakże ogromne! Po pierwsze, wystąpiliśmy z Maćkiem na "Wieczorach z Podróżnikami" (Tydzień Ziemi na WNoZ Uniwersytetu Szczecińskiego) i opowiedzieliśmy o naszych sycylijskich przygodach. Były fotografie, była regionalna muzyczka, a nawet małe "wulkaniczne" nagrody dla publiczności! Prezentacja trwała prawie godzinę, mieliśmy tremę ale podobno wyszło bardzo ciekawie i się podobało:) Nie spodziewaliśmy się tak licznej widowni i takich oklasków, jeszcze raz dziękuję Wszystkim, w imieniu Maćka i swoim za przybycie! To było kolejne pozytywne doświadczenie!

 Wieczory z Podróżnikami 2014, edycja VI
Każde z nas otrzymało podziękowania :)

Co więcej, od wczoraj w Empiku można znaleźć polsko-włoskie pismo Gazzetta Italia z moim artykułem "Nasze sycylijskie dolce vita". Zdjęcie, które znajduje się na okładce, zrobiłam w październiku podczas rejsu na Wyspy Liparyjskie. W samym środku, znajdziecie jeszcze więcej fotografii, które powstały podczas naszego Erasmusa :) Czuję się bardzo szczęśliwa i spełniona, zwłaszcza iż okazało się, że moja współpraca z Gazzettą na tym tekście się nie skończy... ;) Dla mnie, jako podróżniczki, autorki bloga i przy tym wszystkim początkującej pisarki, jest to niesamowite wyróżnienie i całkiem niezły start! Dziękuję zatem Wszystkim, którzy wspierają mnie w stawianiu pierwszych kroków i spełnianiu marzeń!:)

 Zachęcam do kupna najnowszego numeru Gazzetta Italia! :) Już w Empiku!

Komentarze