Popołudnie w Torre Faro

Torre Faro to przylądek, znajdujący się na północ od Mesyny, w północno-wschodniej części Sycylii. Charakteryzuje się silnymi wiatrami i prądami morskimi, gdyż leży na styku dwóch mórz: Tyrreńskiego oraz Jońskiego. To właśnie w tamtym miejscu, Cieśnina Mesyńska staje się najwęższa, a odległość do Kalabrii redukuje się do około 3 km. My postanowiliśmy wybrać się tam przede wszystkim dla spokojnej - oddalonej od jezdni - i piaszczystej plaży na popołudniowy odpoczynek :)
Stąd do Kalabrii już najmniejszy dystans! Fale wzbierały prawie za każdym razem, gdy przez Cieśninę Mesyńską przepływał jakiś statek. Najgłębszy punkt cieśniny osiąga 250 m.
 atmosfera odprężenia
 Jeden z mijających nas, co jakiś czas, kolosów. Port - wielki i wciąż żywy - to kolejna rzecz, którą uwielbiam w Mesynie. Codziennie przypływają i cumują w nim łajby z niemal całego świata.
 Torre Faro to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych! Ten pan musiał mieć niezłą frajdę! Muszę kiedyś tego spróbować! I to jeszcze w takiej scenerii...
Mieszkańcy Torre Faro wiodą znacznie spokojniejszy żywot niż mesyńczycy:)
 malutki porcik dla łodzi rybackich w Torre Faro
 miasteczko w promieniach zachodzącego słońca
Biało-czerwona wieża w tle, wysoka na 232 m (mniej więcej tyle co Pałac Kultury) jest jednym z tzw. pylonów mesyńskich. Drugi znajduje się w Kalabrii. Powstały one w  XX wieku jako podpory dla kabli linii energetycznej, łączącej wyspę z Italią. Później linię tę zastąpiono jednak  podwodnymi kablami.  Słupy uchowały się jako 'zabytek historyczny' ;)

Komentarze

 1. Cuowne zdjęcie z rowerkiem!! Bomba! Niesamowite,że domy stoją tak blisko wody,rzeczywiście miasteczko z klimatem...U nas w nocy mróz,a was ganiają w morzu meduzy..:)

  OdpowiedzUsuń
 2. AAAA! Pięknie! :D heh ta wieża to "mała wieża Eiffla" na Sycylii, w nocy jak się jedzie z Kalabrii to świeci na różne kolory :) Miejsce do uprawiania sportów wodnych:) ojjj zdecydowanie tak!!!! Też chciałam tam spróbować :)
  Buziaa!!!
  Malwazija

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana, przeurocze zdjęcia :) Niesamowite światło, urok, cudo po prostu. Zdjęcie z czerwonym rowerem ma genialny klimacik :) A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że zdjęcia Wam się podobają moje Drogie :) :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się ten post? Bardzo ucieszy mnie Twój komentarz :)

Daria Staśkiewicz