Colombia es pasión !

Byłam wczoraj na wykładzie na temat Kolumbii, prowadzonym przez moją nową panią od hiszpańskiego, oczywiście w jej ojczystym języku.  'Colombia - Fusion de colores, olores y sabores'  Miło czasem przenieść się do zupełnie innego świata, kiedy u nas jest jak jest. tzn. zimno i szaro. Opowieści o bogatej kulturze, radosne wypowiedzi Kolumbijczyków na temat ich 'passion de vida', barwne krajobrazy, fiesty, akcenty kuchni kolumbijskiej z mini degustacją:), gorąca salsa z Cali a także wszechobecność języka hiszpańskiego. Wpadłam w trans i z rozkoszą wpatrywałam się w slajdy i filmiki. Uśmiechałam się do siebie, bo moje ciało wciąż znajdowało się w sali na prezentacji, lecz dusza postanowiła odfrunąć i choć na te półtorej godziny zasmakować Ameryki Południowej :) i wcale jej się nie dziwię:)


http://www.youtube.com/watch?v=U09HNuUiUSA

Komentarze

 1. szkoda że zawsze turyści przedstawiają obraz ameryki pd. np,Kolumbii jako kolorowa ,piękna , a nie powiedzą nic o biedzie, wojnach ,czy kartelach narkotykowych to że Kolumbia jest w czołówce krajów pod względem liczby morderstw i gwałtów.Pozdrawiam Malutka ;*:*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo, że jak ktoś chce zainteresować innych swoim krajem to mówi o pozytywach, chociaż poruszony został wczoraj też temat narkotyków. A poza tym, pani, która opowiadała o swoim kraju nie jest żadną turystką. Podejrzewam, że większość Polaków, chcąc zachęcić zagranicznych do odwiedzenia swojej ojczyzny, skupi się na zaletach, a o wadach jedynie napomknie. No ale to moja opinia;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe jaki jest wskażnik ,% śmierci turystów podczas zwiedzania na świecie,założe sie ze kraje ameryki pd są na czele:) bezpieczeństwo przedewszystkim, w Polsce też jest wiele pięknych miejsc do zwiedzania:) a wiele bezpieczniej;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To oczywiste, że wszystkie kraje mają wady i zalety, żaden nie jest idealny, ale każdy jest wyjątkowy. Jestem świadoma niebezpieczeństw, które czyhają na świecie, również u nas. A jednak Ameryka Południowa ciągnie mnie bardziej od Północnej:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się ten post? Bardzo ucieszy mnie Twój komentarz :)

Daria Staśkiewicz